Makijaż dla nastolatki

Coraz więcej dziewczyn wchodzących w okres dojrzewania zaczyna się malować. Wiek ten coraz bardziej się obniża –umalowane dziewczyny w gimnazjum to żadna nowość. W przypadku tak młodej skóry ważne jest jednak właściwe dbanie o urodę i precyzyjny dobór odpowiednich kosmetyków.

Malowanie wśród nastolatek to w przeważającej części moda a nie konieczność. Makijaż ma zdobić i podkreślać nasze atuty a nie odkrywać mankamenty. Uroda w tym wieku nie wymaga zbyt wielkich poprawek. Jeśli więc nie borykasz się z bardzo widocznym trądzikiem, odpusć sobie stosowanie ciężkich podkładów, które mogą zatykać pory skóry. Jeśli koniecznie musisz położyć coś na twarz, niech będzie to cienka warstwa transparentnego pudru, który nie zatka porów a sprawi, że twarz będzie matowa. Warto też zrezygnować z grubych kresek na powiekach na rzecz kresek bardziej subtelnych, delikatnych. Z pewnością jednak możesz sobie pozwolić na wytuszowanie rzęs – nie ma osoby, której wytuszowane rzęsy nie dodałyby uroku.

Warto też pamiętać o tym, że kosmetyki, choć w większości przebadane dermatologicznie, mogą uczulać poszczególne osoby. Skóra będzie wtedy piekła lub zacznie być delikatnie przesuszona. W takich sytuacjach nie czekaj tylko wymień preparat, którego obecnie używasz.

Dodaj komentarz