Piękne paznokcie

Nie zawsze mamy czas na wykonywanie długich zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli już ten czas wygospodarujemy, skupiamy się na zabiegach, które są przeznaczone na twarz. Zapominamy o tym, że dbanie o urodę to również odpowiednie dbanie o paznokcie i włosy.

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni i paznokci są tak ważne, jak te do pielęgnacji twarzy. Możemy wybierać pośród bardzo wielu kremów i maseczek do rąk – ręce, które są odpowiednio nawilżone wyglądają o wiele bardziej estetycznie niż dłonie przesuszone ( co czasami może być nawet bolesne ). Dobrze jest również zadbać o urodę paznokci: od czasu do czasu użyć preparatu do zmiękczania skorek i delikatnie je odsunąć, za pomocą pilniczka i polerki nadać im odpowiedni kształt. Jeśli nie potrafisz zrobić tego sama – idź do kosmetyczki, nadawanie kształtu paznokciom jest zabiegiem tanim, za to efekt jest widoczny od razu. Czasami nasze paznokcie rozdwajają się, łamią, są w złej formie. Warto wtedy zainwestować w specjalne kosmetyki: preparaty do malowania paznokci, lub tabletki doustne, które poprawią ich kondycję od wewnątrz.

Często zapominamy, że dbanie o urodę to nie tylko standardowe czynności skupiające się wokół twarzy. Świadczy o nas również stan naszych dłoni. Warto więc od czasu do czasu poświęcić im chwilę wolnego czasu.

Dodaj komentarz